Ammor Video Chat

Tim Bergling, ya da bilinen adıyla DJ Avicii bu akşam saatlerinde hayatını kaybetti. 28 yaşındaki DJ Avicii’nin hayatını kaybetmesi hayranlarını yasa boğarken, müzik kuruluşlarından ilk açıklamalar gelmeye başladı.

DJ’in menajeri Diana Baron, 28 yaşındaki yaptığı yazılı açıklama ile Avicii’nin bugün öğleden sonra Umman’ın başkenti Maskat’ta ölü bulunduğunu belirtirken, ünlü sanatçının ölüm nedeni hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

DJ Avicii kimdir? ( Tim Bergling )

8 Eylül 1989 yılında İsveç’te doğan Avicii, House ve Dance müziğin en önemli ve yetenekli sanatçıları arasında yer alıyor. Küçük yaşlarda başlayan müzik merakı, İsveç’te çeşitli kulüplerde DJ’lik yaparak devam eden Avicii, 2010 yılında çıkan single’ı Seek Bromance ile popülerlik kazandı.

Bu parça Fransa, Belçika, Hollanda, Birleşik Krallık ve İsveç’te 1 yıl boyunca top 20’de kalmıştır. ‘DJ Mag Top 100‘ 2013 yılı sıralamasında dünyanın en iyi 3. DJ’i olarak seçilmiştir. 2014 yılında ise 6. olmuştur.

2011 yılında çıkardığı Levels, Hindistan, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Avusturya, Almanya, İtalya, Yunanistan, İrlanda, Danimarka top 10’da kalmıştır. Macaristan, Norveç ve İsveç’te 1. sırada kalmıştır. 2014 yılının sonlarına doğru Stories albümünü ve albümün içinde olan The Days ve The Nights’ı yayınlamıştır.

DJ Avicii, 2012 yılında Galaxy S3 için Türkiye’ye gelmişti!

2011 yılında DJ Magazine Top 100 DJ List’te 6. sıraya yerleşmiş,Austin City Limits Music Festivals,Sensation, Electric Daisy Carnival,Electric Zoo Festival, Winter Music Conference ve Inox Festival gibi organizasyonlarda yer almıştır. Ayrıca BBC Radio 1’da Pete Tong’un Essential Mix radyo programında performansını sergilemiş ve büyük beğeni toplamıştır.Son olarak 13 Ocak 2013 tarihinde dünyanın en büyük müzik ortaklığı olarak X You adında bir single çıkarmıştır.

Dünyanın çoğu ülkesinden katılımcılar efekt,bassline,melodi göndererek parçaya katkıda bulunmuş ve son kontroller Avicii tarafından yapılarak parça piyasaya sürülmüştür.

Aralarında Avustralya, Dominik Cumhuriyeti, Sri Lanka, Singapur ve Tayvan’ın bulunduğu birçok ülkede konserler vermiş, 2012 yılında Türkiye’de Samsung Galaxy S3 Party için İstanbul Caddebostan’da 2 saatlik performans sergilemiştir.

:: DJ Avicii’nin eserleri hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

local_offerevent_note Ekim 26, 2018

account_box admin