Gece 34

Son yıllarda, internet üzerinden yapılan siber zorbalıklar ciddi boyutlara ulaştı. Özellikle de, sosyal medya mecralarında, bu durum önemli boyutlara ulaştı. Instagram, bu konu için bir çalışma başlattı. Instagram siber zorbalık için yeni önlemler aldı.

Instagram siber zorbalık için yeni önlemler aldı

En çok kullandığımız sosyal medya ağlarının başında gelen Instragram, siber zorbalık için yeni çalışmalar yaptı. Instagram’ın yeni yöneticisi Adam Mosseri, yeni araçlarının duyurusunu yaptı.  Kullanıcılar, Instagram’da gördükleri uygunsuz ve kırıcı içerikleri şikayet ederek platformdan kaldırılmasını sağlayabiliyor. Instagram, siber zorbalıkla mücadele adına daha fazla adım atılması gerektiği bilinciyle, platform üzerinde zorbalığı sınırlamak ve nezaketi yaygınlaştırmak adına yeni araçlar sunuyor.

Instagram, yapay zeka ve makine öğrenmesi teknolojilerinden faydalanarak, hikaye, video ve paylaşımlarda kırıcı ve kışkırtıcı içeriklerin saptanmasını sağlayacak. Benzer bir çalışma, canlı yayınlara gelen yorumlar için de kullanılabilecek. Yeni çalışmalar ile canlı yayınlar sırasında gelen yorumların, kırıcı, küfür ve hakaret içeren yorumlar otomatik olarak tespit edilebilecek.

Siber zorbalığa karşı önlem almak ve siber zorbalığa dikkat çekmek için bir de yeni kamera efekti tasarlandı. Dansçı ve oyuncu Maggie Ziegler ile yapılan ortak çalışma ile ilginç bir çalışma yapılacak. Maggie Ziegler’i takip eden kullanıcılara bu filtre otomatik olarak eklenecek.

local_offerevent_note Ekim 26, 2018

account_box admin